2021./2022. Mācību gada ietvaros piedāvājam gan izbraukuma pasākumus, gan arī attālinātas nodarbības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Programma KLĀTIENĒ:

Piedāvājam interaktīvu smilšu kino izrādi bērniem “Apkārt pasaulei”, kas notiek divās daļās.

Pirmajā daļā skolēni tiek iepazīstināti ar smilšu kino tehniku un mākslas formu (kas tas ir un kā tas top) un vēro uz ekrāna smilšu kino priekšnesumu “Apkārt pasaulei”, kurā instrumentālas mūzikas fona pavadījumā klātienē tiek izzīmēti smilšu zīmējumi, atainojot vairākus pasaules kontinentus, to dabu, dzīvniekus un arhitektūru.

Izrādes otrajā daļā skolēni palīdz kopā radīt un izdomāt smilšu kino stāsta turpinājumu, kuru māksliniece pēc bērnu dotajiem norādījumiem un idejām izzīmē smiltīs. Ceļojuma galamērķis kopīgā stāsta turpinājumā būs Latvija – bērni ir aicināti kopā ar mākslinieci izdomāt Latvijai raksturīgu ainavu, tēlus, arhitektūras un kultūras pieminekļus, simbolus. Ko ceļotāji interesantu varētu ieraudzīt un uzzināt par Latviju? Kādus garšīgus ēdienus Latvijā varētu paēst? Skolēni kopā ar improvizācijas teātra aktieri aktīvi piedalās ar savām idejām, vērojot kā māksliniece pielāgojas un kā jaunie tēli un kadri acumirklī tiek izzīmēti smiltīs uz ekrāna.

*Cena par izrādi: 6-7 eiro no skolēna, minimālais skaits dienā vismaz 3 klases (70 bērni). Nodarbības ilgums 40 minūtes.

ATTĀLINĀTĀS nodarbības ar smilšu aplikāciju krāsošanu:

Radošas un izzinošas mākslas nodarbības bērniem skolās, kurās skolēni varēs paši darboties un radīt glezniņas smilšu aplikāciju tehnikā ar dažādiem Latvijas pasaku attēliem (pēc izvēles: Latvijas simboli, Lāčplēsis, Vecīša cimdiņš, Raibā pasaka vai Sprīdītis), kā arī skatīties video un uzzināt, kas ir smilšu kino, kā tas top, kā arī uzzināt daudz jaunus un interesantus faktus par smiltīm.

Nodarbība notiek divās daļās.

Pirmajā daļā video ierakstā smilšu kino māksliniece iepazīstina skolēnus ar smilšu animācijas tehniku, tās vēsturi un pielietojumu, parāda smilšu kino tapšanas procesu un stāsta par smilšu ieguvi un to izmantošanu Latvijā un pasaulē. Smiltīs tiek izzīmēts īss ieskats izrādē “Apkārt pasaulei”, uzzīmēta Latvija, kā arī attēlots smilšu animācijā personalizēts sveiciens konkrētajai klasei un konkrētajai skolai.

 Otrajā daļā skolēni tiek iepazīstināti ar praktisko darbiņu – aplikāciju krāsošanu ar krāsainām smiltīm, kas pirms nodarbības tiek piegādātas uz skolu ar Omnivas kurjeru. Video ierakstā skolēniem tiek parādīta krāsošanas instrukcija, pēc tam bērni darbojas klasē kopā ar savu skolotāju (pēc skolotāja izvēles bērni saņem 1 lielo attēlu: Latvija vai Lāčplēsis). Izkrāsotie darbiņi paliek bērniem par piemiņu no nodarbības.

Smilšu aplikāciju kartītes (katram skolēnam 1 gab pēc izvēles, izmērs A4):

Smilšu aplikācijas – tā ir neparasta krāsošana ar krāsainām smiltīm uz īpaši izgatavota kartona, kurā iestrādāts līmplēves slānis. Nodarbības ilgums 50-60 minūtes (ieskaitot video noskatīšanos un praktisko darbošanos). Piemērota bērniem no 1.-6.klasei.

*Cena par pilnu programmu: 6-7 eiro no skolēna. Cenā ietilpst nodarbība ar smilšu kino mākslinieci video ierakstā, personalizēts smilšu kino video zīmējums/sveiciens katrai skolai atsevišķi, smilšu aplikāciju krāsošanas materiāli katram bērnam un materiālu piegāde uz skolu ar Omnivas kurjeru. Materiālu piegāde un attālinātās nodarbības iespējamas visās Latvijas pilsētās.

*Cena tikai par smilšu aplikāciju krāsošanu un video nodarbību: 4 eiro no skolēna. Cenā ietilpst nodarbība ar smilšu kino mākslinieci video ierakstā, visu nepieciešamo materiālu piegāde uz skolu ar kurjeru, kā arī video instrukcija ar krāsošanas procesa parādīšanu un paskaidrošanu. (Atšķirībā no pilnās programmas – neietilpst personalizētais smilšu kino video sveiciens skolai.)
Materiālu uzskaitījums: katram skolēnam 1 kartiņas krāsošana (zīmējums pēc izvēles), krāsainās smiltis, paliktnis, uz kura bērt smiltis, caurspīdīgas plēvītes zīmējumu iepakošanai.

Atsauksmes:
*Gulbenes novada vidusskola
*Daugavpils 15.vidusskola
*Daugavpils 12.vidusskola

ATSAUKSMES NO BĒRNIEM